infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Niesprawny autobus na regularnej linii

Utworzono: 30-07-2019 18:14

Autobus z uszkodzonym układem kierowniczym i hamulcowym miał przewozić pasażerów na trasie Biała Podlaska - Lublin. Lubelska Inspekcja Transportu Drogowego zakazała dalszej jazdy.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Wstępna kontrola pojazdu przeprowadzona w poniedziałek 29 lipca przez ITD w Białej Podlaskiej wywołała poważne zastrzeżenia do stanu technicznego. Inspektorzy skierowali autobus do stacji kontroli pojazdów, w której ujawniono niebezpieczne usterki. Pojazd, którym przewoźnik chciał obsługiwać regularną linię pasażerską Lublin – Biała Podlaska, miał wadliwy układ hamulcowy i uszkodzone elementy zawieszenia. Podwozie było skorodowane, a mocowania siedzeń pasażerów - niepewne. Ponieważ podróż takim autobusem nie byłaby bezpieczna, inspektorzy wydali zakaz jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. W związku z toczącym się postępowaniem administracyjnym przewoźnik musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi, a także z… kolejnymi kontrolami.

To drugi pojazd tego samego przedsiębiorcy sprawdzony w tym tygodniu przez inspektorów ITD, który nie nadawał się do jazdy. Wynik prowadzonego już teraz postepowania administracyjnego może być przesłanką do cofnięcia licencji na wykonywanie transportu drogowego osób.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się