infoCAR

Zaloguj się

Niebezpiecznie wyprzedzał - stracił prawo jazdy (wideo)

Utworzono: 29-05-2018 13:23

Podlascy policjanci z pionu ruchu drogowego zatrzymali kierowcę ciężarówki, który wyprzedzając innego tira zmusił jadący z naprzeciwka samochód do hamowania i zjechania na pobocze w celu uniknięcia czołowego zderzenia. Niebezpieczną jazdę mężczyzny zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. Kierujący stracił prawo jazdy i teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Źródło: www.policja.pl

Źródło: www.policja.pl

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w minionym tygodniu, patrolując drogę krajową nr 8 w gminie Suchowola zauważyli kierowcę ciężarówki, który stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna wyprzedzając inną ciężarówkę nie zachował szczególnej ostrożności i nie upewnił się, czy ma wystarczającą ilość miejsca do bezpiecznego wykonania tego manewru. W rezultacie zmusił jadący z naprzeciwka pojazd do hamowania i zjechania na pobocze, aby uniknąć czołowego zderzenia. Również kierowca wyprzedzanego pojazdu widząc zagrożenie gwałtownie zahamował i umożliwił kierowcy volvo wcześniejsze zakończenie manewru.

Jak wynika z nagrania z videorejestratora obywatel Litwy rozpoczął manewr wyprzedzania już na linii ostrzegawczej, w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Natomiast swoją brawurową akcję zakończył dopiero dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia. Policjanci natychmiast zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli drogowej. W związku z popełnionymi przez niego wykroczeniami i stworzeniem realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Teraz dalszym losem litewskiego kierowcy zajmie się sąd.

Źródło: www.policja.pl

 

Podziel się