infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Kolejne manipulacje w pojazdach tej samej firmy

Utworzono: 18-11-2019 17:05

W czterech pojazdach należących do tego samego przedsiębiorcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili manipulacje czasem pracy. Były to kolejne już naruszenia wykryte u tego samego przedsiębiorcy przez dolnośląską ITD.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Jeden z kierowców jechał na karcie swojego teścia, a trzej pozostali korzystali z wyłączników, które służą do manipulacji tachografów. To efekt nocnych kontroli czterech ciężarówek, które – jak się okazało – należą do tego samego przedsiębiorcy. Pojazdy sprawdzili inspektorzy z dolnośląskiego WITD podczas działań poradzonych wspólnie z policjantami z wrocławskiej komendy wojewódzkiej z 17 na 18 listopada na Dolnym Śląsku.

Ciężarówki poruszały się po różnych drogach. W ten sposób przedsiębiorca chciał uniknąć inspekcyjnych kontroli. Dodatkowo każdy z pojazdów przez początkową część trasy miał obstawę dwóch innych samochodów osobowych. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wszczęto 4 postępowania administracyjne wobec przedsiębiorcy. Na jednego kierowcę nałożono mandaty karne, a wobec kolejnych, którzy odmówili przyjęcia mandatów, zostaną skierowane wnioski do sądu o ich ukaranie. Znalezione wyłączniki będą dowodami w dalszym postępowaniu prowadzonym przez policję z w związku z możliwością popełnienia przestępstwa z art. 306a i 315 Kodeksu Karnego.

Były to kolejne weryfikacje pojazdów tego samego przedsiębiorcy i kolejne ujawnione naruszenia. W trzech skontrolowanych ostatnio ciężarówkach tego przewoźnika także zostały wykryte manipulacje w tachografach cyfrowych.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się