infoCAR

Zaloguj się

Kierowca autobusu uciekł na pobocze przed czołowym zderzeniem

Utworzono: 04-04-2018 23:18

Siedem osób trafiło do szpitala po wypadku z udziałem autobusu i samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło w sobotę, 31 marca 2018 r. na drodze krajowej nr 34 w Świebodzicach koło Świdnicy. Wśród służb pracujących na miejscu byli dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki oraz inspektorów wynika, że prawdopodobnie kierujący samochodem osobowym z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu. Kierowca autobusu, chcąc uniknąć czołowego zderzenia, zjechał na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na bok. Autobusem należącym do polskiego przewoźnika podróżowało 31 turystów z Rosji.

W wyniku tego zdarzenia siedem osób trafiło do szpitala. Pomocy medycznej rannym udzielały załogi karetek pogotowia oraz lotniczego pogotowia ratunkowego.

Inspektorzy z kłodzkiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu dokonali oględzin tachografu zainstalowanego w autobusie. Wspólnie z policjantami podjęli decyzję o wymontowaniu tego urządzenia w celu sprawdzenia prędkości autobusu, z jaką poruszał się w momencie feralnego zdarzenia.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się