infoCAR

Zaloguj się

Ciężarówka wjechała pod nadjeżdżający pociąg

Utworzono: 02-02-2018 15:26

Wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego uczestniczyli wraz z policjantami w ustalaniu przyczyn oraz okoliczności zderzenia ciężarówki z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło Gniezna. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Do zdarzenia doszło we wtorek rano, 30 stycznia 2018 r. na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Żydowie na terenie gminy Czerniejewo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni kierujący samochodem ciężarowym marki MAN nie zastosował się do znaków drogowych i wjechał na przejazd kolejowy w tym samym momencie, gdy nadjeżdżał pociąg towarowy, używany do prac przy remoncie torów. Po zderzeniu z pociągiem ciężarówka przewróciła słup, zrywając sieć trakcyjną.

Na miejscu pracowali strażacy z Czerniejewa, Żydowa i Gniezna. Przybyłe załogi karetek pogotowia przebadały trzech uczestników zdarzenia, u których nie stwierdziły obrażeń.

Zabezpieczaniem miejsca zdarzenia, a także ustalaniem jego przyczyn i okoliczności pod nadzorem Prokuratora zajmowali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz inspektorzy z gnieźnieńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

Głównym zadaniem inspektorów ITD było odczytanie prędkości, z jaką poruszała się ciężarówka tuż przed zderzeniem z pociągiem. Podczas analizy wykresówki ustalili oni, że ostatnia zarejestrowana prędkość pojazdu wyniosła ok. 70 km/h.  Nie stwierdzili naruszeń dotyczących czasu pracy kierowcy, który wykonywał krajowy, niezarobkowy przewóz rzeczy w imieniu polskiej firmy.

Ruch na drodze, gdzie doszło do zdarzenia, był zablokowany do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez policjantów i inspektorów oraz usunięcia rozbitej ciężarówki za pomocą specjalistycznego holownika.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się