infoCAR

Zaloguj się

Był tak pijany, że omal nie wypadł z kabiny ciężarówki

Utworzono: 09-04-2019 0:36

Inspektor, który zatrzymał do kontroli łotewską ciężarówkę, musiał przytrzymać drzwi pojazdu aby kierowca nie wypadł z kabiny. Mężczyzna kierujący pojazdem miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Ciężarówkę na łotewskich numerach rejestracyjnych zatrzymano do kontroli 5 kwietnia na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie koło Świebodzina. Kierowca przewoził lekarstwa z Niemiec do Łotwy.

Podczas otwierania drzwi do kabiny ciężarówki inspektor musiał je przytrzymać aby kierujący nie wypadł na drogę. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 1,09 mg/l (ok. 2,3 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

Inspektor przeprowadził tylko jedno badanie. Ze względu na stan upojenia, kierowca nie był w stanie poddać się powtórnym badaniom. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności wezwanemu na miejsce patrolowi policji.

 

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się


Szanowni Państwo. W dniu 19.04 (Wielki Piątek) zespół Info-Car nie pracuje. Wszystkie usługi on-line pozostają dostępne. Na wszystkie skierowane do nas wiadomości odpowiemy 23 kwietnia.