infoCAR

Zaloguj się

Bydgoskie i toruńskie autobusy sprawdzone przez ITD

Utworzono: 23-02-2018 14:29

47 skontrolowanych autobusów miejskich i zatrzymane 3 dowody rejestracyjne z powodu stwierdzonych usterek stanu technicznego – to wynik jednodniowej akcji przeprowadzonej przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego na terenie Bydgoszczy i Torunia.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

W poniedziałek, 19 lutego 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Bydgoszczy przeprowadzili na terenie tego miasta i Torunia szczegółowe kontrole autobusów obsługujących regularne linie miejskie. Do tego celu zostały wykorzystane trzy Okręgowe Stacje Kontroli Pojazdów.

Kujawsko-pomorscy „krokodyle" sprawdzili łącznie 47 autobusów miejskich należących do trzech głównych przewoźników realizujących przewozy osób na terenie dwóch największych miast ich regionu. W trzech pojazdach stwierdzili usterki techniczne, które skutkowały zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W dwóch przypadkach zastrzeżenia inspektorów budził stan opon, a w trzecim zawieszenie pojazdu.

Na początku kontroli drogowej każdy z kierowców był badany na zawartość alkoholu w organizmie. Wszyscy byli trzeźwi.

Wyniki poniedziałkowej kontroli kujawsko-pomorskich autobusów udowadniają, że wieloletnie działania Inspekcji Transportu Drogowego przynoszą oczekiwane rezultaty w postaci poprawy jakości taboru przewoźników, co bezpośrednio przekłada się na poprawę bezpieczeństwa pasażerów. Dlatego inspektorzy regularnie przeprowadzają tego typu akcje i już zapowiadają kolejne.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się