infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Tramwaj przeważył szalę...

Utworzono: 26-09-2017 2:04

Wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przewoźnika i wydaniem zakazu dalszej jazdy zakończyła się nocna kontrola drogowa niecodziennego pojazdu nienormatywnego na autostradzie A1, którym przewożono tramwaj.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

W nocy z niedzieli na poniedziałek (24 - 25 września 2017 r.) w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Nowa Wieś, na autostradzie A1, inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali wyróżniający się z daleka pojazd nienormatywny. Przewoźnik z województwa lubelskiego wykonywał nim transport tramwaju z Poznania do Gdańska.

Inspektorom okazano do kontroli zezwolenie kategorii VII  na jednokrotny przejazd pojazdem nienormatywnym o maksymalnej długości 48 metrów, wysokości 4,5 metra oraz masie całkowitej 70 ton. W celu weryfikacji parametrów wagowych zespół pojazdów został skierowany na najbliższy punkt wagowy. Wymiary zewnętrzne zespołu pojazdów wraz ładunkiem były zgodne z tymi określonymi w przedstawionym zezwoleniu. Jednak zmierzona rzeczywista masa niestety już nie. Legalizowane urządzenia wagowe wykazały, że przekroczono dopuszczalną masę rzeczywistą o 190 procent. Łącznie ponad 116 ton przemieszczało się na 15 osiach pojazdów.

Wobec przewoźnika kujawsko – pomorscy inspektorzy  wszczęli postępowanie administracyjne i do czasu przedstawienia odpowiedniego zezwolenia wstrzymali transport.

Nocne kontrole Inspekcji Transportu Drogowego, oprócz poprawy bezpieczeństwa na drogach, mają na celu ochronę infrastruktury drogowej przed degradacją przez przeładowane pojazdy.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się