infoCAR

Zaloguj się

Skuteczny pościg za skradzionym samochodem

Utworzono: 18-11-2014 0:00

Policjanci ruchu drogowego z Sulęcina potwierdzili swoją skuteczność. Mundurowi zatrzymali 21-letniego kierowcę vw tiguana, który - stwarzając zagrożenie na drodze - usiłował uniknąć policyjnej kontroli. Jak się okazało, samochód, który prowadził, został skradziony na terenie Niemiec.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie i KWP w Gorzowie Wlkp. prowadzili wspólne działania na drodze K-92 w okolicach Torzymia. Po godzinie 15 policyjny patrol starał się zatrzymać do kontroli vw tiguana. Kierowca zlekceważył polecenie funkcjonariuszy i gwałtownie przyspieszył. Policjanci zorientowali się, że auto mogło zostać skradzione i rozpoczęli pościg.

Kierowca nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. VW jechał z dużą prędkością, a  prowadzący go mężczyzna stwarzał ogromne zagrożenie. Kierowca zmuszał innych uczestników ruchu do wjeżdżania na pobocze i gwałtownego hamowania. Po zjechaniu z głównej drogi 21-latek, widząc za plecami policyjny radiowóz, zorientował się, że nie ma szans na dalszą jazdę. Mężczyzna wyskoczył z auta i próbował uciec w stronę lasu. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez biegnących za nim policjantów.

Dokonanie sprawdzenia pozwoliło potwierdzić, że wart 80 tys. zł vw tiguan został skradziony na terenie Niemiec. Samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym, natomiast sprawca trafił do sulęcińskiej komendy. Pod koniec tygodnia zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Trwają ustalenia dalszych okoliczności kradzieży. Za popełnienie opisanego przestępstwa 21-latkowi grozi do lat 5 pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Podziel się