infoCAR

Zaloguj się

Policyjna akcja - „ Pierwszy weekend wakacji”

Utworzono: 26-06-2014 0:00

Zmierzając do poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas rozpoczynających się wakacji, w dniach od 27 do 29 czerwca 2014 roku dolnośląscy funkcjonariusze przeprowadzą na drogach naszego województwa akcję pn. „Pierwszy weekend wakacji”.

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Działania kontrolno – prewencyjne pn. „Pierwszy weekend wakacji” ukierunkowane zostaną na wzmożenie nadzoru nad ruchem pojazdów. Podczas akcji policjanci będą sprawdzać przestrzeganie ograniczeń prędkości samochodów na terenie całego województwa, przy wykorzystaniu sprzętu kontrolno – pomiarowego oraz radiowozów wyposażonych wideorejestrator.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań będą starali się eliminować z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, bądź podobnie działających środków.

Policjanci sprawdzą również czy kierujący i pasażerowie stosują podczas jazdy pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do przewozu dzieci.

Działania pn. „Pierwszy weekend wakacji” to tylko jedna z wielu inicjatyw dolnośląskich funkcjonariuszy, podejmowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym.

Zespół Prasowy
KWP Wrocław

Źródło: www.policja.pl

Podziel się