infoCAR

Zaloguj się

Pirat drogowy w rękach policjantów

Utworzono: 27-08-2014 0:00

Policjanci ruchu drogowego z Bytowa zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Czarna Dąbrówka, który pędził samochodem 126 km/h w terenie zabudowanym.

Ucieczka młodego kierowcy zakończyła się poślizgiem, źródło: www.policja.pl

Ucieczka młodego kierowcy zakończyła się poślizgiem, źródło: www.policja.pl

Mężczyzna stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, a wyprzedzając inny pojazd na zakręcie, wpadł w poślizg i jazdę zakończył na poboczu. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci sprawę skierują do sądu i będą wnioskować o zastosowanie wobec mężczyzny zakazu kierowania pojazdami.

 
Policjanci z ruchu drogowego, pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, na ul. Gdańskiej w Bytowie zostali wyprzedzeni na skrzyżowaniu przez rozpędzonego volkswagena. Ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna pędził 126 km/h przy ograniczeniu do 50, wyprzedzał inny pojazd na zakręcie, po czym wpadł w poślizg i swoją jazdę zakończył na poboczu.
 
Samochodem kierował 19 - letni mieszkaniec gminy Czarna Dąbrówka. Jak się okazało, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo w trakcie kontroli nie posiadał też dokumentów od pojazdu. Sprawa zostanie skierowana do sądu, a policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec mężczyzny zakazu kierowania pojazdami.
 
Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym grozi kara grzywny do 5 tys. złotych. Sąd może również orzec zakaz kierowania pojazdami na 3 lata.
 
(KWP w Gdańsku / mw)

Podziel się