infoCAR

Zaloguj się

Pijany kierowca z trzema promilami wiózł 10-cio miesięczne niemowlę

Utworzono: 06-11-2013 0:00

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni Piotr K. z powiatu węgrowskiego, który na drodze 637 w rejonie Stanisławowa, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze, gdzie wjechał w przydrożne krzewy.

Rozbity samochód, źródło: www.policja.waw.pl

Rozbity samochód, źródło: www.policja.waw.pl

Z mężczyzną jechała żona i 10-cio miesięczny syn. Na szczęście dziecko i kobieta nie odnieśli obrażeń. Dziecko trafiło zaraz po zdarzeniu do szpitala, gdzie zostało zbadane przez lekarzy i później razem z rodziną wróciło do domu. Piotr K. trzeźwiał w policyjnym areszcie, a następnie usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Widok rozbitego auta i fotelik dziecięcy leżący koło samochodu przykuły uwagę kierowców jadących drogą nr 637 w okolicach Stanisławowa. Na szczęście jednak skutki tego zdarzenia nie okazały się poważne, a dziecko jadące w foteliku nie odniosło żadnych obrażeń.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, odtworzyli wstępnie jego przebieg. Okazało się, że kierowca opla vectry, stracił prawdopodobnie panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze i zatrzymał się na pobliskich krzewach. Razem z mężczyzną autem podróżowała żona oraz ich 10-cio miesięczny syn. Chłopca zabrano do szpitala, gdzie został zbadany, a później wrócił w z rodziną do domu. Nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Bez szwanku z tego zdarzenia drogowego wyszedł również kierowca i jego żona.

Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem. 28-letni Piotr K. pochodzący z powiatu węgrowskiego, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Piotr K., kiedy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

dn

Źródło: www.policja.waw.pl

Podziel się