infoCAR

Zaloguj się

Pijany kierowca chciał się „wykupić”. Wręczył policjantom 400 złotych łapówki

Utworzono: 18-11-2013 0:00

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie, miał zatrzymany przez policjantów brodnickiej drogówki 58-letni kierowca poloneza. Mężczyzna w zamian za „przymknięcie oka”, wręczył jednemu z nich 400 złotych. Trafił za kratki policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za przestępstwo wręczenia łapówki, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 
W piątek (15.11.2013r.) krótko przed godz.14.00, policjanci brodnickiej drogówki patrolując teren gminy, w miejscowości Kruszynki zatrzymali do kontroli drogowej poloneza. Już w trakcie krótkiej rozmowy policjanci wiedzieli, że mają doczynienia z pijanym kierowcą.


Po zbadaniu alkotestem okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze poinformowali kierowcę że zostaje zatrzymany i musi jechać z nimi do komendy. W trakcie transportu, mężczyzna wręczył 400 złotych łapówki wzamian za "przymknięcie oka" policjantowi, który siedział z nim na tylnym siedzeniu w radiowozie. Policjant poinformował 58-latka, że popełnił kolejne przestępstwo, za które również poniesie odpowiedzialność przed sądem. Mieszkaniec podbrodnickiej miejscowości trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.


Za przestępstwo wręczenia łapówki policjantowi kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Mężczyzna odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
 
mł.asp. Agnieszka Łukaszewska
Oficer Prasowy KPP Brodnica

Podziel się