infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Osiem ton granitu bez żadnych zabezpieczeń

Utworzono: 13-12-2016 15:41

Inspektorzy z kłodzkiego oddziału ITD podczas kontroli w Strzegomiu i okolicach nie dopuścili do dalszego ruchu czterech spośród sześciu skontrolowanych pojazdów. Jeden z kierowców próbował przewieźć ważący 8 ton blok granitu bez żadnego zabezpieczenia.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

5 grudnia 2016 r. inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili w Strzegomiu i okolicach kontrole pojazdów wywożących kamień z miejscowych zakładów wydobywczych.

W trakcie inspekcji sprawdzono szczegółowo sześć pojazdów, z których cztery nie zostały dopuszczone do dalszego ruchu. Kontrola ich stanu technicznego wykazała zagrażające bezpieczeństwu usterki, w tym m. in.: uszkodzone i zużyte ogumienie, wycieki płynów eksploatacyjnych, oberwane mocowanie zbiornika paliwa, brak lamp świateł tylnych, uszkodzone oświetlenie kierunkowskazów oraz mocowanie lamp przednich, brak tablicy rejestracyjnej, oberwane mocowania burt tylnych, niesprawny sygnał dźwiękowy, urwane klamki wewnętrzne drzwi.

Jednym z kontrolowanych pojazdów kierowca przewoził ważący 8 ton blok granitu bez żadnego zabezpieczenia – kamień był położony na metalowej podłodze skrzyni ładunkowej.

Kontrola wykazała także, że kierowcy nie rejestrują we właściwy sposób swojej aktywności, w tym czasu pracy, nie posiadają wymaganych dokumentów oraz nieprawidłowo korzystają z tachografów.

W wyniku przeprowadzonych kontroli zatrzymano cztery dowody rejestracyjne pojazdów, ukarano kierowców mandatami na łączną kwotę 8350 zł, zaś wobec jednego z przedsiębiorców wszczęto z urzędu administracyjne postępowanie wyjaśniające w sprawie nałożenia kary pieniężnej za naruszenia warunków przewozu drogowego.

Na podstawie ustaleń kontroli przekazano do Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze sprawę legalności zatrudnienia dwóch obywateli Ukrainy.

 

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się