infoCAR

Zaloguj się

Nietrzeźwy nastolatek za kierownicą

Utworzono: 28-03-2014 0:00

Niecodzienna sytuacja spotkała głogowskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia drogowego. Kierowcą samochodu, który wypadł z drogi i trafił do rowu okazał się 17 – latek. Nastolatek nie miał prawa jazdy i był nietrzeźwy. Jak się okazało, zabrał samochód rodziców bez ich wiedzy. Chciał sobie pojeździć po mieście.

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl23 marca 2014 roku o godzinie 4.30 rano policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Z uzyskanej informacji wynikało, że samochód jadący ulicą Poniatowskiego w Głogowie, zjechał z drogi i wpadł do rowu. Wysłany przez dyżurnego patrol ruchu drogowego stwierdził na miejscu, że kierowcą samochodu jest 17 – latek. Chłopak nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,68 promila alkoholu w organizmie. Samochodem jechał razem z kolegą, również 17 – latkiem. On również był nietrzeźwy. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że samochód należy do ojca młodego kierowcy. Chłopak zabrał go bez wiedzy i zgody rodziców.

Teraz 17 – latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi za to kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Zostanie też ukarany grzywną za brak prawa jazdy.

podkom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: KPP w Głogowie

Podziel się