infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Nieszczelne mocowanie

Utworzono: 27-04-2017 1:06

Na drodze krajowej nr 1 w Tychach inspektorzy transportu drogowego z Katowic zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, którym polski kierowca wykonywał krajowy transport drogowy. Przewożono towary niebezpieczne (GAZ) w butlach stalowych, w ilościach wymagających oznakowania jednostki transportowej tablicami barwy pomarańczowej.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podczas oględzin przestrzeni ładunkowej inspektorzy zauważyli, że umieszczone w koszu butle z gazem UN1013 były nieprawidłowo zabezpieczone - pas mocujący butle do ramy kosza przebiegał bezpośrednio przez niezabezpieczone w żaden sposób zawory ww. butli, w wyniku czego jedna z nich rozszczelniła się i doszło do uwolnienia substancji. Pozostałe butle również zagrożone były wyciekiem gazu.

Ze względów bezpieczeństwa na miejsce kontroli inspektorzy wezwali Straż Pożarną. Strażacy usunęli zagrożenie związane z nieszczelną butlą oraz zabezpieczyli ładunek. Następnie pojazd został dopuszczony do dalszej jazdy. W sprawie będą jednak prowadzone dalsze czynności w stosunku do nadawcy i załadowcy oraz przewoźnika, którym grozi kara administracyjna za niezabezpieczenie ładunku z towarem niebezpiecznym w należyty sposób.

Podziel się