infoCAR

Zaloguj się

Niesprawne autobusy woziły pasażerów po Małopolsce

Utworzono: 29-11-2017 13:37

Dwa przypadki przewożenia pasażerów niesprawnymi technicznie pojazdami ujawnili podczas działań ukierunkowanych na kontrole autobusów małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy otrzymali mandaty karne, a pojazdy zostały wycofane z ruchu.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

W piątek (24 listopada 2017 r.) inspektorzy z WITD w Krakowie wzięli pod lupę autobusy. W pierwszym przypadku kierowca przewoził 22 uczniów do szkoły autobusem z uszkodzeniami powypadkowymi tylnych drzwi, z których wystawały ostre krawędzie szyby. Ponadto pojazd był nienależycie wyposażony i kierowca nie okazał wypisu z licencji uprawniającej do wykonywania transportu. Stwierdzone w trakcie kontroli nieprawidłowości skutkowały wycofaniem pojazdu z ruchu drogowego i nałożeniem na kierującego mandatu karnego w kwocie 550 złotych.

W drugim przypadku zatrzymanym do kontroli drogowej pojazdem wykonywano przewóz 10 osób na linii regularnej pomiędzy Krakowem a Wolbromiem. W autobusie inspektorzy stwierdzili awarię układu hamulcowego i niesprawny prędkościomierz. Ze względów bezpieczeństwa pojazd został wycofany z ruchu drogowego i skierowany do miejsca naprawy. Natomiast kierowcę ukarano mandatem karnym.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się