infoCAR

Zaloguj się

Łatwiej o prawo jazdy w WORD Warszawa?

Utworzono: 27-04-2016 14:54

W najbliższym czasie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie otworzy dwie nowe filie, gdzie będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy. Pierwsza z nich będzie zlokalizowana w Grójcu, a druga w Nowym Dworze Mazowieckim.

Egzaminy na kategorię B przeprowadzane bedą z wykorzystaniem samochodów Hyundai i20

Egzaminy na kategorię B przeprowadzane bedą z wykorzystaniem samochodów Hyundai i20

Jak na razie, że jako pierwsza powstanie filia w Grójcu, gdzie można będzie zdawać egzaminy na kategorie B1 i B. Otwarcie filii jest planowane na 11 lub 18 maja 2016 r. Uruchomienie egzaminowania w Nowym Dworze Mazowieckim jest jak na razie odległą perspektywą, prawdopodobnie stanie się to dopiero w 2017 r. Nie jest jednak wykluczone, że będzie tam można zdawać egzaminy na więcej kategorii: AM, A1, A2, A, B1 i B. W obu przypadkach będzie  można na miejscu zdawać egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie.

Egzaminy na kategorię B w nowych filiach będą prowadzone z wykorzystaniem takich samochodów, co w Warszawie -  Hyundai i20. To oznacza, że lokalni szkoleniowcy nie będą musieli zmieniać swoich samochodów szkoleniowych. Jest to również ułatwienie dla kierowców, którzy szkolili się w Warszawie, a chcieliby zdać egzamin w mniejszym i mniej zatłoczonym mieście.

Charakterystyka miast, gdzie powstaną filie pozwala mieć nadzieję, że kandydatom na kierowców łatwiej będzie zaliczyć tam egzamin. W obu przypadkach mamy bowiem do czynienia z mniej skomplikowaną infrastrukturą drogową niż w stolicy, nie ma linii tramwajowych, nie ma tak natężonego ruchu, jest po prostu spokojniej. Te zalety zapewne wpłyną również na zdających, którzy zrażeni niepowodzeniami na egzaminie, szukali szczęścia w innych miastach w pobliżu Warszawy.

W dalszym ciągu klienci WORD Warszawa będą mogli korzystać z dotychczasowych miejsc egzaminowania tj.: na Bemowie, przy ul. Radarowej oraz  przy ul. Odlewniczej.

Na egzaminy w nowych filiach będzie można zapisać się przez Internet z wykorzystaniem usługi prowadzonej przez nasz serwis pod adresem: https://info-car.pl/infocar/konto/word/rezerwacja.html

Podziel się