infoCAR

Zaloguj się

Kradzionym autem po pijanemu spowodował kolizję

Utworzono: 18-11-2013 0:00

Policjanci z goleniowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo samochód był przez niego wcześniej skradziony, a jadąc nim uszkodził zaparkowany pojazd. Mężczyzna usłyszał zarzuty.


Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej w Goleniowie samochód marki BMW. Od kierującego mężczyzny policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Przebadali więc kierowcę alkotestem, który wykazał w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że auto, którym poruszał się 33-latek nie należało do niego. Bezczelny złodziej samochód ukradł koledze. Wcześniej razem siedzieli w zaparkowanym bmw i rozmawiali.  Wykorzystując nieuwagę właściciela pojazdu, 33-latek zabrał kluczyki i nie budząc podejrzeń kumpla, opuścił samochód. Po kilku godzinach złodziej wrócił na parking, wsiadł do pojazdu kolegi, jak do swojego i choć we krwi wciąż miał alkohol, ruszył przed siebie. Mężczyzna okazał się nie tylko złodziejem, ale i sprawcą kolizji drogowej. Wyjeżdżając z parkingu, pijany 33-latek uszkodził prawidłowo zaparkowany samochód marki audi.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży samochodu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo odpowie również za spowodowanie kolizji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: www.szczecin.kwp.gov.pl

Podziel się