infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Kradzione BMW znalezione podczas ważenia

Utworzono: 27-04-2017 0:55

21 marca kaliscy inspektorzy transportu drogowego ujawnili przewóz skradzionego, częściowo już rozmontowanego samochodu osobowego marki BMW. Do wykrycia doszło podczas rutynowej kontroli ważenia pojazdów. Inspektorzy zatrzymali dostawczaka, na pace którego odkryli rozkręcony samochód z zatartymi numerami VIN.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Inspektorzy zatrzymali dostawczaka, na pace którego odkryli rozkręcony samochód z zatartymi numerami VIN. Inspektorzy natychmiast powiadomili KMP w Kaliszu. Wstępnie ustalono, że pojazd ten został kilka dni wcześniej skradziony. Kierowca został zatrzymany przez Policję,  a pojazd zabezpieczony.

Sprawa okazała się być rozwojowa, gdyż dzięki pracy inspektorów Policja trafiła na ślad szajki złodziejskiej. Natomiast postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową dla Wrocławia Krzyki – Wschód dało efekty w postaci pierwszych zatrzymań.

20 kwietnia 2017 r. na drodze krajowej nr 8 w miejscowości inspektorzy transportu drogowego z Białegostoku zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika litewskiego. Podczas kontroli ładunku przewożonego w naczepie typu „chłodnia" kontrolujący stwierdzili, że pewną partię ładunku stanowią części samochodowe pojazdów takich marek jak Porsche, Audi i inne. Stan techniczny tych elementów wzbudził uwagę inspektorów, ponieważ wyglądały na praktycznie nowe. Na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Augustowie, który po sprawdzeniu w Systemie Informacyjnym Schengen stwierdzili, że przewożone części pochodzą z trzech pojazdów Porsche, Audi i Volkswagen niespełna miesiąc wcześniej skradzionych w Wielkiej Brytanii. Według informacji Straży Granicznej szacunkowa łączna wartość ujawnionych podzespołów samochodowych wynosi 175 tys. zł.

Efektem tej kontroli obok ujawnionych części było zatrzymanie przez Straż Graniczną i Policję trzech obywateli Litwy.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się