infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Karambole na autostradzie A1

Utworzono: 27-01-2017 8:00

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło na A1, na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwszy miał miejsce około godziny 8.40 w okolicach zjazdu na drogę S8 na wysokości miejscowości Bąkowiec (394 km w kierunku na Łódź). Drugie zdarzenie miało miejsce na 392 km w kierunku na Częstochowę.

Źródło: www.policja.pl

Źródło: www.policja.pl

W obu zdarzeniach wzięło udział 76 pojazdów, 34 osoby zostały ranne, 33 hospitalizowano w szpitalach w Piotrkowie Tryb., Bełchatowie, Łodzi, Pabianicach i Tomaszowie Mazowieckim. Uruchomiono specjalną infolinię 987.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratury pracuje ponad 100 policjantów z całego województwa, w tym funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, pionu dochodzeniowo-śledczego, technicy kryminalistyki oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk polecił uzyć wszystkich możliwych sił i środków aby jak najszybciej udzielić pomocy, zabezpieczyć miejsce zdarzenia i w możliwie najkrótszym czasie przywrócić normalny ruch na drodze.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że  łącznie w obu zdarzeniach ranne zostały 34 osoby, z których na oddziałach szpitalnych pozostały 33 ( 16 w Piotrkowie Trybunalskim, 8 w Bełchatowie, 3 w Łodzi, 3 w Pabianicach, 3 w Tomaszowie Mazowieckim). W karambolach uczestniczyło 76 pojazdów ( 46 w kierunku na Łódź, 30 w kierunku na Częstochowę).  

Uruchomiona została specjalina infolinia 987 do kontaktu dla rodzin osób poszkodowanych jak również dla osób uczestniczących w zdarzeniu.

Policjanci kierują pojazdy jadące od Katowic na drogę S8 skąd mogą one zjechać na DK 91 do Łodzi. Natomiast samochody jadące z Łodzi kierowane są na drogę krajową 91, którą mogą dojechać do drogi ekspresowej nr 8.

Całkowicie wyłączona jest autostrada A1 od węzła bełchatowskiego aż do Radomska.

(KWP w Łodzi/ mw)

Źródło: www.policja.pl

Podziel się