infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Inspektor gadżet

Utworzono: 14-03-2017 0:42

Wyłącznik cyfrowego tachografu sterowany kombinacją pedałów hamulca i gazu bez wychodzenia z pojazdu! W taki sposób nieuczciwy kierowca chciał oszukać inspektorów ITD.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Dzień 7 marca dobrze zapamięta kierowca, który został zatrzymany na parkingu za punktem poboru opłat Gołuski, przy autostradzie A-2 przez inspektorów z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Poznaniu.

Kierujący wiózł z Niemiec do Polski samochody na lawecie. Podczas szczegółowej kontroli zainstalowanego w pojeździe tachografu wraz z impulsatorem skrzyni biegów, inspektorzy stwierdzili podłączenie niedozwolonego urządzenia dodatkowego tj., wyłącznika tachografu sterowanego kombinacją pedałów hamulca i gazu, który fałszował zapisy prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Włączenie wyłącznika tachografu w trakcie jazdy, powodowało zapisywanie w tachografie cyfrowym oraz na karcie kierowcy przerwy w jeździe, a nie rzeczywistej aktywności. W wyniku wykrytych naruszeń inspektorzy nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2000 złotych, natomiast wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się