infoCAR

Zaloguj się

Dodatkowa instalacja na olej opałowy

Utworzono: 28-05-2014 0:00

16 maja w Gdańsku inspektorzy Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, którym przewożone było świeże mięso.

Kontrola paliwa, źródło: www.gitd.gov.pl

Kontrola paliwa, źródło: www.gitd.gov.pl

W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych, które poddane bliższym oględzinom okazały się wyciekami paliwa o zabarwieniu czerwonym. W związku z podejrzeniem zasilania pojazdu olejem opałowym, ze zbiornika paliwa pobrano próbkę do badania. Po jej zbadaniu okazało się, że w ww. zbiorniku znajduje się olej napędowy.

W wyniku dalszej kontroli w pojeździe został ujawniony dodatkowy nielegalny zbiornik z olejem opałowym (około 100 litrów), z którego za pomocą dodatkowej instalacji faktycznie zasilany był silnik pojazdu oraz agregat. Dodatkowy zbiornik na olej opałowy został umieszczony w pogrubionej przedniej ścianie skrzyni ładunkowej.

Sprawę przekazano funkcjonariuszom Izby Celnej w Gdyni, którzy poprowadzili dalsze czynności kontrole w powyższym zakresie, które wobec kierowcy zakończyły się ukaraniem mandatem karnym w wysokości 1500 zł.


źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się