infoCAR

Zaloguj się

Ciężarówka na ciężarówce

Utworzono: 28-03-2014 0:00

25 marca podczas prowadzenia czynności kontrolnych na drodze krajowej nr 8 w m. Jeleniów, inspektorzy Dolnośląskiego WITD z Oddziału Terenowego w Kłodzku zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą zarejestrowany w Republice Czeskiej.

Zatrzymany pojazd, źródło: www.gitd.gov.pl

Zatrzymany pojazd, źródło: www.gitd.gov.pl

Kontrola została przeprowadzona ze względu na wątpliwości kontrolujących co do prawidłowego zabezpieczenia przewożonego na naczepie ładunku (samochodu ciężarowego). W toku kontroli potwierdzono nieprawidłowe i niewystarczające zabezpieczenie przewożonego LIAZa. Do zabezpieczenia ważącego 8 ton pojazdu kierowca użył jedynie czterech pasów, które w dodatku były naderwane i poszarpane oraz związane z kilku kawałków. Takie „zabezpieczenie” ładunku mogło zakończyć się tragicznie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dalsze czynności wykazały, że kierowca - którym okazał się obywatel Mongolii - nie posiada żadnych dokumentów związanych z przewożonym ładunkiem a jego pracodawca - mongolska firma transportowa - także nie posiada zezwolenia wymaganego przy wykonywaniu międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy przez terytorium RP. Dodatkowo, wobec stwierdzenia, że kierowca nie posiada ważnej wizy pobytowej na kraje systemu Schengen, powiadomiono o tym fakcie funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Kłodzku.

Pojazd został skierowany na parking strzeżony, gdyż kierowca nie posiadał środków na opłacenie kaucji z tytułu grożącej przewoźnikowi kary administracyjnej za wykonywanie międzynarodowego przewozu na terytorium Polski bez wymaganego zezwolenia.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się