infoCAR

Zaloguj się

Chciał przekupić policjantów

Utworzono: 28-02-2014 0:00

Policjanci z komisariatu w Mszczonowie zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego mercedesa. Kierujący nim 61-latek, aby uniknąć mandatu próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na policyjny parking.

Zatrzymanie z użyciem kajdanek, źródło: www.kwp.radom.pl

Zatrzymanie z użyciem kajdanek, źródło: www.kwp.radom.pl

Policjanci z komisariatu w Mszczonowie wczoraj popołudniu zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy, w związku z popełnionym przez kierującego wykroczeniem drogowym. W trakcie kontroli policjanci chcieli nałożyć na kierującego mercedesem vito mandat oraz punkty karne, ten jednak postanowił spróbować inaczej „załatwić” sprawę.  61-latek  wyciągnął z portfela 100 zł i wrzucił je przez uchylone okno radiowozu. O fakcie usiłowania wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych funkcjonariusze natychmiast poinformowali oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Banknot został zabezpieczony przez policjantów, mężczyzna osadzony w policyjnym areszcie, a samochód którym podróżował odholowany na policyjny parking.

Nieuczciwemu kierowcy za próbę przekupienia policjantów w zamian za odstąpienie od czynności służbowych grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Aleksandra Calik/RJ

Źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/AL

Podziel się