infoCAR

Zaloguj się

22 Bułgarów w 9-osobowym busie

Utworzono: 07-10-2015 0:00

W miejscowości Styków na drodze krajowej nr 9, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Podkarpacia zatrzymali do rutynowej kontroli bułgarskiego busa. W toku prowadzenia czynności kontrolnych kierowca oświadczył, iż przewozi osiem osób z Bułgarii do Radomia oraz nie wykonuje zarobkowego przewozu osób.

Wnętrze zatrzymanego pojazdu, źródło: www.gitd.gov.pl

Wnętrze zatrzymanego pojazdu, źródło: www.gitd.gov.pl

W trakcie dalszych oględzin pojazdu inspektorzy stwierdzili, iż oprócz deklarowanej przez kierowcę liczby pasażerów, w busie znajduje się dodatkowo trzynaście osób, w tym pięcioro dzieci. Niektórzy pasażerowie zajmowali miejsca siedzące, natomiast pozostałe osoby siedziały i leżały na materacach rozłożonych na płycie podłogowej. Po zweryfikowaniu zapisów w dowodzie rejestracyjnym, inspektorzy ustalili, że w pojeździe może być przewożonych maksymalnie 9 osób łącznie z kierowcą.

Ze względu na popełnione wykroczenie, kierowca został ukarany mandatem karnym. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy. Na miejsce kontroli wezwano Straż Graniczną w celu ustalenia legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Po sprawdzeniu okazało się, że wszystkie przewożone osoby posiadają legalne dokumenty tożsamości.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się